MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 3. 2018 22:12:00

Ministr Stropnický na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu

Ministr Stropnický na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický bude ČR zastupovat na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které proběhne 19. března 2018 v Bruselu.

 Mezi hlavní body agendy patří Ukrajina, konflikt v Sýrii, vývoj na Korejském poloostrově a role Iránu.

Rada pro zahraniční věci (FAC) se bude zabývat aktuálními zahraničně-politickými otázkami. Zástupce Velké Británie bude informovat evropské partnery o použití vojenské bojové látky v anglickém Salisbury. Ministři zahraničních věcí členských zemí EU budou jednat o dalším rozvoji vztahů s Ukrajinou.

Za účasti zvláštního zmocněnce generálního tajemníka OSN pro Sýrii Staffana de Mistury se ministři budou věnovat syrskému konfliktu. Šéfové evropských diplomacií zhodnotí rovněž vývoj na Korejském poloostrově a budou diskutovat o roli Iránu v regionu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout