Mgr. Adéla Šípová

  • Piráti
  • Kladno
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.02.2023 16:21:00

Jak ušetřit na energiích?

Jak ušetřit na energiích?

Informace na facebookovém profilu k inovacím ve stavebnictví

 Problém, který dneska trápí každého z nás. Náklady na bydlení pořád rostou. Potřebujeme tedy nejen okamžitá řešení, s nimiž musí občanům pomoci stát, ale musíme myslet taky na budoucnost.

Jsem hrdá na to, že právě u nás na Kladensku vědci a vědkyně ve výzkumném centru UCEEB pracují na tom, abychom byli co nejvíce soběstační a nezávislí na dovážených surovinách. 16 výzkumných týmů a 6 vědecko-výzkumných oddělení se zde totiž specializují na inovace ve stavebnictví, které umožní co nejmenší energetickou spotřebu budov.

Pracují s akumulací tepla a chladu, navrhují možnosti hospodaření s dešťovou a odpadní vodou, vyvíjí stavební prvky z recyklovatelných a udržitelných materiálů, testují přelomové zdroje zcela obnovitelného tepla. Snaží se, aby všechna řešení byla co nejefektivnější a cenově dostupná, šetrná k přírodě, poskytovala uživatelům zdravé vnitřní prostředí a pohodlí a podporovala trvale udržitelný rozvoj společnostI.

Možná jste už slyšeli o systému S.A.W.E.R., který v pouštních podmínkách vyrábí vodu ze vzduchu. Ale asi jste jako já nevěděli, že vznikl právě tady!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama