Mgr. Bc. Jan Kopal

Člen KR Trikolóry v Libereckém kraji
  • Trikolóra
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,62. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.10.2020 22:05:14

28. říjen se slavit musí!

28. říjen se slavit musí!

Anton Špelec ostrostřelec v podání komika Vlasty Buriana v legendární komedii řešil, jestli daj-i nebo nedaj-li mu medaili. I my máme podobné dilema.

Sleduji diskuse na téma konání či nekonání letošních oslav 28. října a způsobu udílení nejvyšších státních vyznamenání v časech koronavirových. A je mi stydno za ty, kteří jen na vteřinu uvažují o tom, že by se letos tento státní ceremoniál nekonal. I ona samotná úvaha je scestná a toxicky jedovatá.Není významnějšího státního svátku, než-li je právě 28. říjen, kdy se odvěký sen mnoha generací vlastenců a obrozenců stal skutkem. Je povinností vrcholných představitelů, a v této těžké době zvlášť, tuto skutečnost připomínat.Winston Churchill by neustoupil ani hrozbě dopadajících německých bomb a generála Charlese de Gaulla by neodradili ani po zuby ozbrojení atentátníci lačnící po jeho krvi. Tak o čem se to, proboha, bavíme. Neutuchající zášť pražské kavárny vůči Miloši Zemanovi nezná mezí a míří i na podstatu české státnosti.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama