Mgr. Bc. Pavla Golasowská, DiS.

  • KDU-ČSL
  • Moravskoslezský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15. 1. 2015 13:40:43 - Gribrotová

Paní poslankyně

Jste nová tvář, snad se tak nebudete zlobit, když se vás zeptám, co jste zač, a co ve sněmovně děláte? co byste chtěla změnit a dokázat?

Odpověď

15. 1. 2015 15:02:41 - Mgr. Bc. Pavla Golasowská, DiS.

 Dobrý den,

děkuji za váš dotaz a tady jsou mé odpovědi: Jsem poslankyně za KDU-ČSL, nastoupila jsem jako první náhradnice za T. Podivínského, který opustil poslaneckou lavici z důvodu svého nástupu na místo velvyslance v Německu. Pracovala jsem 10 let ve Slezské diakonii v Třinci na pozici vedoucí několika sociálních služeb, konkrétně v poradně pro oběti domácího násilí, v terénní službě pro rodiny s dětmi, azylovém domě pro ženy apod. Od r. 2010 jsem zastupitelkou města Třinec, tento post jsem obhájila i v r. 2014. Jsem několik let předsedkyní bytové komise, pracovala jsem v komisi sociálně právní ochrany dětí a podílela jsem se na komunitním plánování města Třinec. V minulosti jsem pořádala veřejné sbírky na pomoc obětem domácího násilí a přednášela na školách na téma prevence domácího násilí. V r. 2013 jsem založila v Třinci tzv. Potravinový fond, kdy dárci z řad veřejnosti mohou darovat trvanlivé potraviny rodinám, které jsou v obtížných situacích. V r. 2014 jsem ve spolupráci s kolegou založila projekt Adopce pro budoucnost, jehož cílem je finanční podpora dětí na cestě ke vzdělání.

Ve sněmovně jsem přebrala po kolegovi Podivínském účast ve volebním výboru a budu také ve výboru ústavně právním a v podvýboru pro zaměstnanost, ÚP a legislativu.

A co bych chtěla změnit a dokázat? Ve svém životě se řídím heslem, že chci pracovat a ne slibovat. Záleží mi na budoucnosti naší mladé generaci, proto svou práci zaměřím hlavně na oblast rodinné politiky, zaměstnanosti a hlavně také na změnu způsobu financování neziskových organizací.

S úctou Pavla Golasowská