Mgr. Bc. Petr Krčál

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.05.2019 16:40:00

Problémy rodin musí zajímat každého z nás

Problémy rodin musí zajímat každého z nás

Předseda komise Rady Kraje Vysočina pro sociální oblast a krajský předseda ČSSD Petr Krčál se v úterý 14. května zúčastnil Fóra rodinné politiky, jež se pod hlavičkou Ministerstva práce a sociálních věcí konalo v Brně.

Předseda komise Rady Kraje Vysočina pro sociální oblast a krajský předseda ČSSD Petr Krčál se v úterý 14. května zúčastnil Fóra rodinné politiky, jež se pod hlavičkou Ministerstva práce a sociálních věcí konalo v Brně. Letošní ročník byl zaměřen na otázku budoucnosti rodiny a v jeho průběhu se uskutečnilo 5 diskuzních workshopů, na kterých se představilo téměř 70 osobností z oblasti rodinné a sociální politiky. Petr Krčál vystoupil v bloku pojmenovaný „Rodinná politika na krajích“ a ve svém příspěvku přiblížil všechny aktivity rodinné a seniorské politiky v Kraji Vysočina. Společně s kolegy z Jihomoravského, Zlínského a Pardubického kraje dále diskutovali o rozvoji rodinné politiky napříč všemi kraji v České republice. „Rodinná politika se v České republice musí vypořádávat s nízkou porodností, stárnutím populace, propadem životní úrovně spojeným se založením rodiny či změnou struktury rodin. Do práce se tak musí pustit nejen kraje, ale také města a obce a samozřejmě i stát,“ poznamenal Petr Krčál. Na fóru se zejména hovořilo o slaďování rodinného a profesního života, podpoře rodičů samoživitelů, o pomoci tzv. sendvičové generaci, důchodovém systému, neformální péči, nízké porodnosti, ale i o dostupném bydlení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama