Mgr. Bc. Petr Krčál

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.07.2018 13:27:00

Zajistím urychlené vyplacení všech dotací na rok 2018

Zajistím urychlené vyplacení všech dotací na rok 2018

Ministr práce a sociálních věcí chce urychlit vyplácení zpožděných dotací.

Ke zdržení výplaty dotací u národních dotačních titulů „Rodina 2018“ a „Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností“ pro rok 2018 došlo vlivem probíhajících kontrol a interního auditu zadaných na pokyn bývalé ministryně Jaroslavy Němcové.

Zdržení se v tuto chvíli odhaduje na tři až čtyři měsíce. Původně měly být dotace vyplaceny do konce března 2018. Výplata národního dotačního titulu Rodina 2018 proběhla dne 27. června 2018, tj. v den jmenování nového ministra práce a sociálních věcí, pana Petra Krčála. Ve
stejný den byly také schváleny a na web MPSV vyvěšeny předběžné výsledky národního dotačního titulu Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností. Výplata dotací se očekává v první polovině měsíce srpna 2018.

„Osobně udělám vše proto, aby došlo k urychlenému vyplacení všech dotací na rok 2018, které zavinilo bývalé vedení. Zajistím, aby se tato velmi politováníhodná situace již neopakovala a dotace byly vypláceny včas. Závěrem dodávám, že MPSV vnímá podporu rodin a seniorů pomocí nestátních neziskových organizací jako zásadní. Proto budu usilovat o navýšení těchto národních dotačních titulů pro rok 2019, tak aby mohly být MPSV podpořeny všechny kvalitní projekty“, uvedl ministr práce a sociálních věcí, Petr Krčál.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama