Mgr. Bohuslav Sobotka

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,75. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 12. 2017 21:33:00

Premiér Sobotka bude jednat v Paříži o ochraně klimatu

Premiér Sobotka bude jednat v Paříži o ochraně klimatu

Předseda vlády v demisi Bohuslav Sobotka bude v úterý 12. prosince 2017 zastupovat Českou republiku na Summitu One Planet v Paříži.

Součástí summitu, který je zaměřen na posílení nástrojů k ochraně klimatu, bude oběd hlav států a předsedů vlád, který bude hostit francouzský prezident Emmanuel Macron.

„Summit v Paříži je dalším důležitým signálem mezinárodnímu společenství o odhodlání dosáhnout významného pokroku v oblasti ochrany klimatu. Je klíčové mobilizovat všechny zapojené státy a podpořit konkrétní projekty a řešení, které vedou mimo jiné ke snižování emisí skleníkových plynů. I proto Česká republika přispívá na řadu mezinárodních aktivit a působí například v Radě Zeleného klimatického fondu, kterému v letech 2014–2016 poskytla celkem 110 milionů korun,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Setkání v Paříži se uskuteční dva roky po podpisu Pařížské dohody o klimatu. Jeho hlavním cílem bude hledání finančních zdrojů na opatření posilující ochranu klimatu. Česká republika ratifikovala Pařížskou dohodu 4. listopadu 2017.

Termín
12. prosince 2017

Místo
Paříž, Francouzská republika

Program
13.00 – oběd hlav států a předsedů vlád podávaný prezidentem Francouzské republiky Emmanuelem Macronem
14.00 – family foto
15.30 – zahájení jednání v uměleckém centru La Seine Musicale
18.45 – family foto

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout