Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.04.2017 11:33:14 - prazan@

Ad "Přeji pěkný den pane ministře" (1/2)

Píšete: "Poškození celé země bylo tak velké, že ani bezmála 30 let nám ještě nestačilo, abychom se z toho úplně vybabrali."
Pane Hermane, toto vykládejte nezmalým babičkám na náměstí. Já v té době dělal v průmyslu a vyvážeji jsme investiční celky. Byly konkurenceschopné a přinášely nám plno peněz. Za 30 let od války stačili ti vámi nenávidění komunisté postavit na nohy energetiku, zprůmyslnit celé Slovensko, vystavět průmysl a zemědělství, nezávislé na "Západu", vybudovat funkční zdravotnictví, efektivní školský systém, vědu. Jedli jsme potraviny a ne hnůj, na ulicích bylo bezpečno. Navzdory vašim lžím o neefektivní ekonomice toto vše fungovalo bez dluhu a bez nezaměstnaných.
Nesrovnávejme navíc 30 let starý systím s dneškem - dnes by býval ten systém fungoval ještě efektivněji a jistě i demokratičtěji (i když dnes není demokracie, dnes je oligarchie a kdo věří tomu, že máme demokracii, je naivka a primitiv. Jistě se zeptáte, proč tehdy lidi shodili takový režim. Ta barevná revoluce,

Odpověď

23.04.2017 22:15:58 - Mgr. Daniel Herman
Milý Pražane,
předválečné Československo patřilo mezi světovou špičku. Komunisté nás dostali na ocas. Nebýt jejich vlády, pak bychom dnes patrně byli někde na úrovni Holandska. Velmi pravděpodobně před Rakouskem. Ano, leccos i po válce fungovalo, ale nebýt komunistické brzdy fungovalo by to mnohem lépe. Západ představuje totiž normální fungování společnosti, zatímco komunisté vytvořili skanzen, který v konkurenci s tím normálním světem prostě neobstál.