Mgr. Daniel Herman

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.08.2014 13:54:27 - Venda-jogista

Prague Pride

Pan Zbyšek Pantůček napsal text :
"Vážení spoluovčané.

Rok se s rokem sešel a opět tady máme festival hnusu Prague Pride.

Nechci se opakovat, ale musím!

Kdyby se jedna jediná generace chovala jako oni, vymře celé lidstvo a nikdo nebude mít na co být hrdý. Život je binární. On a Ona. Nikdy nevznikne přirozenou cestou život z On a On. Proboha, kde se ta hrdost bere, na co je? Hrdost na úchylnost? Braňme se zvrhlosti, už je jí až po krk."

Můžete, jako ministr pro kulturu v ČR, sdělit svůj upřímný názor na Prague Pride? Je to dobrá cesta - vzor pro naši mládež? A nebo je to jen poklonkování tzv.vyspělému Západu?
Děkuji.
Václav Žáček, člen KDU-ČSL

Odpověď

25.12.2014 13:34:35 - Mgr. Daniel Herman
 Vážený pane Žáčku, než se rok s rokem sejde, chci vyřídit všechny resty, které mi z letoška zbývají. Omlouvám se, že Vám odpovídám až nyní, ale nechci Vám svou odpověď dlužit.
Festival Prague Pride určitě nevnímám jako poklonkování Západu. Vnímám jej spíše jako projev určité části naší pluralitní společnosti. V demokracii si musíme zvyknout na to, že zde probíhá setkávání nebo také někdy mimoběžné míjení se různých názorových proudů a úhlů pohledu. Některé nám jsou bližší, jiné naopak vzdálenější.
Z vlastní zkušenosti vím, že velmi záleží na výchově v rodině, jaké hodnotové zakotvení si mladý člověk odnáší do života. To formuje jeho životní postoje a názory. Ač já osobně jsem zastáncem spíše tradičních hodnot a jednoznačně preferuji formu soužití v rodině, je prostě faktem, že někteří lidé to vidí jinak.
Myslím si, že je třeba vytvářet takové prostředí, aby vedle sebe mohli žít v míru a pokoji lidé i hodně odlišných názorů a byli motivováni vkládat své síly do podpory svobodné a demokratické společnosti, která bude dosti silná, aby unesla někdy menšinový a třeba i neobvyklý postoj ke světu.