Mgr. František Jura

  • ANO 2011
  • Olomoucký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.03.2020 22:10:00

Živnostníci potřebují pomoci

Živnostníci potřebují pomoci

Město Prostějov odloží splatnost části nájemného pro živnostníky a drobné podnikatele do roku 2021.

Opatření pomůže firmám v městských nebytových prostorách, které musely zavřít provozovny kvůli nouzovému stavu vyhlášenému českou vládou. Za měsíce březen, duben a květen zatím nebudou muset městu posílat nájemné.

Opatření je výsledkem dohody prostějovské samosprávy včetně opozičních klubů v zastupitelstvu. Podnikatelům umožní přežít nejhorší měsíce a městu dá prostor hledat definitivní řešení celé věci.

Radnice zároveň apeluje na majitele dalších nemovitostí, aby se zachovali podobně. „Považuji za mimořádně důležité, aby se nám podařilo udržet drobné podnikání v co největší míře,“ říká primátor František Jura. Ten je ve spojení se zástupci živnostníků a podrobně se informuje o jejich aktuální situaci.

„Velké množství našich občanů se v těchto dnech zapojilo do pomoci svému okolí. Nehledí ani na čas ani na peníze a snaží se udělat vše, co je v jejich silách. Byl bych rád, kdyby si také pronajímatelé prostor uvědomili, v jak kritické situaci se nalézáme, a vzali na sebe část odpovědnosti za co nejrychlejší obnovu běžného života v Prostějově,“ dodává primátor.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama