Mgr. František Talíř

  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.8.2021 16:11:00

Blatensko je konzervativní zemědělsko-lesnicko-rybářský region

Blatensko je konzervativní zemědělsko-lesnicko-rybářský region

3. srpna navštívil první náměstek hejtmana František Talíř nejseverozápadnější cíp Jihočeského kraje, tedy Blatensko. Cílem návštěvy bylo setkat se starosty a dalšími osobnostmi tohoto regionu činnými v oblastech, které má náměstek Talíř v gesci.

Návštěva začala v ZD Bělčice, jednom z největších zemědělských podniků v regionu. Předseda družstva Karel Zeman náměstka informoval o situaci podniku a hospodářských aktivitách v oblasti rostlinné i živočišné výroby a taktéž zmínil dílčí problémy, kterým družstvo čelí.

{poll title="Anketa:" id="3277" /}

Personální situace ZD je přímo úměrná od demografického vývoje v okolních obcích, o kterém informovali starosta Bělčic Martin Vejšický a starosta Hornosína František Vrbský, kteří byli též přítomni. A chybět nemohl ani zkušený zemědělec a politik, emeritní senátor Josef Kalbáč, který zmíněné skutečnosti zasadil do kontextu vývoje regionu. Následovala prohlídka nové prodejny, zpracování masa, bramborárny i bioplynové stanice a kravína.

Poté náměstek Talíř navštívil nedaleké Lnáře, kde poobědval se starostou Josefem Honzem v restauraci Přístav a byl poinformován o situaci v obci, v níž kraj provozuje Psychiatrickou léčebnu se spádovým územím pro velkou část jihozápadních Čech. Následovala návštěva blatenského zámku a milé setkání s jeho majitelkou, paní baronkou Janou Germenis-Hildprandt a poté i starostkou Blatné Kateřinou Malečkovou v restauraci My Deer Cafe.

Závěrem dne se pak František Talíř zastavil ještě v Sedlici, kde byl na radnici přijat starostou Vladimírem Klímou, místostarostkou Kateřinou Brabcovou a dalšími významnými osobnostmi města.

„Setkání s pěti starosty v jednom dni přímo v jejich obcích je pro mě mimořádná událost a velká čest,“ vyznal náměstek Talíř. „Blatensko je konzervativní zemědělsko-lesnicko-rybářský region, což má velký význam pro jeho rozvoj, stejně jako výstavby obchvatu měst a obcí na frekventovaném hlavním tahu I/20. Nejen o těchto tématech jsme dnes diskutovali a jsem moc rád za mnoho zajímavých a inspirativních podnětů přímo od místních, které jsou pro naše rozhodování na kraji navýsost důležité,“ dodal František Talíř.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama