Mgr. František Talíř

  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.02.2024 17:09:00

Geoscanner pro Mykolajiv

Geoscanner pro Mykolajiv

Jihočeský kraj poslal do Mykolajivské oblasti svým partnerům geoscanner. Na místo dorazil už minulý týden a bude velmi užitečný při nápravách válečných škod.

 „Mykolajivská oblast, se kterou Jihočeský kraj navázal partnerství, je stále pod palbou. Prakticky každý den sem dopadají rakety na nemocnice, obytné budovy i kritickou infrastrukturu,“ řekl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Partnerství mezi Jihočeským krajem a Mykolajivskou oblastí bylo podepsáno 3. dubna minulého roku. V první fázi se týká především aktivní pomoci této oblasti během současné válečné situace. „I když válka na Ukrajině přestala být v našich médiích zpravodajským tématem číslo jedna a my nevidíme ve zprávách záběry z bojiště jako první, neznamená to, že se bojovat přestalo. Válka pokračuje a Mykolajivská oblast je pod palbou prakticky denně. Škody na infrastruktuře jsou ohromné. A právě na opravu sítí jsme se rozhodli darovat našim partnerům geoscanner, tedy zařízení, díky kterému lze velmi rychle a efektivně identifikovat úniky z potrubí a napravovat škody mnohem rychleji,“ upřesnil František Talíř a dodal: „Ať je to zrovna politicky populární, nebo ne, naše partnery neopustíme. Ukrajinští vojáci bojují každý den i za naši svobodu a mnoho z nich pro ni obětovalo svůj vlastní život. Ruský teror nesmí zvítězit“.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama