Mgr. Herbert Pavera

Koukněte: https://www.herbertpavera.cz/zustanme-v-kontaktu
  • TOP 09
  • Opava
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.5.2022 22:21:00

Podařilo se nám prolomit ledy

Podařilo se nám prolomit ledy

Komentář na facebookovém profilu k novinkám ve výstavbě obchvatu Hlučínska

 Jaké jsou novinky ohledně výstavby obchvatu Hlučínska, který by odlehčil naší přetížené I/56? Vím, že o výstavbu nové I/56 se usiluje již 25 let, ale nakonec se nám starostům z Hlučínska podařilo prolomit ledy a stavba za minimálně 9 miliard korun se přece jen připravuje.

V prosinci minulého roku byla konečně schválena technicko-ekonomické studie a v březnu letošního roku byla zadána potřebná příprava dokumentace EIA, tedy dopady na životní prostředí. Bude vytvořena pro celou trasu a pouze v lokalitě ludgeřovických rybníků bude udělána variantně tak, aby se našla taková trasa, která nejméně nebo vůbec nepoškodí životní prostředí. A měla by být hotová do konce letošního roku.

Poté už by se měla objednat projektové dokumentace, pravděpodobně nejdříve pro nový most s napojením na silnici v Ostravě – Petřkovicích, následovat bude obchvat Hlučína atd.

Jak už jsme dříve s kolegy starostkami a starosty ze Sdružení obcí Hlučínska říkali, jsme připraveni přispět i na následnou projektovou dokumentaci. Prostě aby byla co nejdříve na světě a mohlo se kopnout konečně do země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama