Mgr. Herbert Pavera

Navštivte můj web: www.herbertpavera.cz
  • TOP 09
  • Opava
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.11.2014 10:47:29 - Vojta U.

Nejde něco udělat s tím bordelem ve sněmovně?

Zajímalo by mě, zda jste byl včera ve sněmovně a pokud ne, proč? Jak by to vypadalo asi v normální práci, kdyby tři čtvrtě zaměstnanců nedorazilo a podnik byl pro málo zaměstnanců zavřen a výroba přesunuta na jiný den? Kam bychom to dopracovali? A nemyslíte si, že je to důsledek toho, že politici zároveň vykonávají řadu dalších funkcí? Ať již ve veřejné či soukromé sféře?

Odpověď

11.11.2014 10:01:21 - Mgr. Herbert Pavera
V jednacím kalendáři PS byl v minulém týdnu naplánován tzv. variabilní týden, tj. týden ve kterém se může, ale nemusí jednat v PS a ve kterém se většinou  jednalo max. v úterý a ve středu. Ve čtvrtek 6. listopadu se tak konaly různé semináře k zákonům. Možná i proto byla větší nepřítomnost poslanců, kteří si svůj program plánují i několik týdnů dopředu a nepočítali s tím, že se bude jednat právě ve čtvrtek 6. listopadu.

Plánování programu jednání PS ze strany koalice je však v poslední době špatné, protože dát do jednoho týdne tři různé schůze, k tomu neustále měnit program, pořadí schůze atd. jistě nepřispělo ke klidnému průběhu sněmovny.
Já jsem byl řádně omluven právě z důvodu jiných pracovních aktivit souvisejících s mojí funkcí poslance. Práce poslance totiž nespočívá jen v sezení v lavicích a hlasování.

A nemyslím si, že by důvod nepřítomnosti poslanců byl v tom, že se věnují ještě dalším činnostem. Řada lidí zvládne i několik aktivit. Vždyť vezměte si příklad člověka, který pracuje v továrně či v kanceláři a kromě toho si ještě přivydělává po práci a mnozí ještě vykonávají trenéry či funkcionáře v různých organizacích, spolcích apod.
Příčinu neúčasti bych proto hledal ve faktorech, které jsem výše popsal.

Mějte se hezky a v případě, že budete něco potřebovat doplnit, prosím, napište mi.  

S pozdravem

Herbert Pavera
poslanec