Mgr. Ivan Adamec

  • ODS
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.05.2021 18:41:00

Město zřídilo dočasnou noclehárnu. Pomohla šestnácti osobám

Město zřídilo dočasnou noclehárnu. Pomohla šestnácti osobám

Trutnovská radnice letos poprvé zřídila dočasnou noclehárnu. Zájemci zde měli k dispozici lůžko, teplou sprchu i drobnou potravinovou pomoc.

Od 11. ledna do 31. března fungovala v objektu v ulici Na Dvorkách dočasná noclehárna. Trutnovská radnice ji zřídila skrze svou příspěvkovou organizaci Most k životu Trutnov. „Chtěli jsme tímto projektem pomoci osobám v nouzi, které v největších mrazech neměli kde přespat. Zároveň tak získali možnost navázat kontakt se sociálními pracovnicemi a nastartovat řešení své obtížné situace,“ popisuje důvody zřízení Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Službu využilo 16 osob. Celkově došlo k 336 přespání. „Šlo například o osobu, která v souvislosti s pandemií ztratila zaměstnání, jehož součástí bylo i ubytování. V noclehárně také strávila noc těhotná žena, které poté byla nabídnuta návazná služba azylového domu. Kvůli silným mrazům využilo službu noclehárny více osob, které obvykle přespávají v improvizovaných obydlích či venku,“ upřesňuje Monika Hillebrandová, ředitelka Mostu k životu Trutnov.

Noclehárna fungovala každý den od 19:00 do 07:00. Uživatelé měli k dispozici lůžko, teplou sprchu, možnost ošacení, praní prádla i drobnou potravinovou pomoc. „Zvažujeme, že noclehárnu zřídíme i pro další zimní období, zhruba od listopadu 2021 do března 2022, protože to je smysluplný projekt, který pomáhá konkrétním lidem. Zároveň je tento koncept výhodný i pro celou společnost, protože čím více času lidé na ulici stráví, tím obtížnější a nákladnější je jejich návrat do běžného života,“ dodává Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama