Mgr. Ivan Adamec

  • ODS
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 1. 2020 6:34:00

Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

Trutnov získal ocenění za pokrokovou MHD

Trutnovská radnice se rozhodla pro ekologizaci městské hromadné dopravy. Od loňského února tak cestující po městě převáží elektrobusy a autobusy na CNG pohon. Za tento projekt město ocenila Odborná porota soutěže Chytré město pro budoucnost 2019.

Od loňského února jezdí ulicemi Trutnova nový a především ekologický vozový park městské hromadné dopravy. Flotilu tvoří tři kloubové autobusy s pohonem na CNG a čtyři "krátké" elektrobusy. Za ekologizaci městské hromadné dopravy získalo město Trutnov společně s ČEZ ESCO Certifikát kvality projektu Smarty city/region ve 3. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019.

Soutěž „Chytrá města pro budoucnost“ je klíčovou soutěží svého druhu v České republice. Vyhlašovatelem je nevládní nezisková organizace Smart City Innovations Institut, z. ú., jejímž cílem je podpora ekosystému Smart City/Smart Region. „Tato soutěž má propagovat konkrétní projekty a dlouhodobé strategie SMART CITY. Díky zkušenostem s MHD se můžeme zapojit do sdílení dobré praxe při využívání postupů a trendů SMART CITY. Jsem velmi rád, že i náš Trutnov se tak řadí mezi chytrá města,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama