Mgr. Ivana Stráská

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2020 8:38:00

100 let milevského fotbalu nabízí i zlatou kopačku Jana Kollera

100 let milevského fotbalu nabízí i zlatou kopačku Jana Kollera

Zlatá kopačka Jana Kollera. I takto cenný exponát nabízí návštěvníkům výstava 100 let milevského fotbalu. V sobotu 19. září ji ve zdejším muzeu spolu s dalšími hosty slavnostně zahájili hejtmanka Ivana Stráská a její náměstek Pavel Hroch.

 Koller je nejslavnější hráč, který v FC ZVVZ Milevsko působil. A s 55 góly je tento bývalý reprezentant historicky nejlepším střelcem českého i československého národního týmu.

„Milevským fotbalem jsem prakticky odkojená. Můj tatínek totiž fotbalem doslova žil a vždy, když mě měl hlídat, tak jsem s ním už i v kočárku pravidelně skočila právě na zdejším hřišti. Když se pak budovalo nové hřiště a tribuna, to už jsem byla větší, tak jsem třeba chodila chlapům pro pivo. Mám na to krásné vzpomínky,“ uvedla Stráská s tím, že milevskému fotbalu přeje do další stovky hodně úspěchů, kvalitní hráče a pro věc zapálené trenéry, kteří dobře povedou nejen ty ostřílené mazáky, ale i fotbalový potěr.

Zlatou kopačku velikosti 50 získal jako nejlepší střelec belgické ligy

Ke gratulaci se připojil také Hroch. „Přeji zdejšímu fotbalu zejména kvalitní funkcionáře, řadu dobrých hráčů a aby jim nechyběli ani nadšenci pro výchovu mládeže. Každou historii si je třeba připomínat, období 100 let je velmi dlouhá epocha a já si myslím, že pokud si ty úplné prvopočátky fotbalu v Milevsku připomínat nebudeme, tak by na ně mohly následné generace zapomenout, což by byla velká škoda,“ sdělil náměstek hejtmanky.

Autor výstavy Lukáš Panec z Milevského muzea pak považuje za nejcennější exponát právě zmiňovanou Kollerovu zlatou kopačku. „Získal ji jako nejlepší střelec belgické ligy v roce 2000. Je pozlacená a její velikost je 50. Přesně takto velké kopačky Honza Koller totiž obouval. Velice rád zároveň vzpomínám na moc pěknou spolupráci s ním, když jsme výstavu připravovali,“ uzavřel Panec.

Více informací najdete ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama