Mgr. Ivo Pojezný

  • KSČM
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.07.2018 10:53:24

Životodárná tekutina

Životodárná tekutina

Změna klimatu postihla i naši republiku. Vysoké teploty a málo srážek působí vrásky na čele mnoha lidem. Zásoby vody jsou v některých částech republiky minimální.

Bohužel se to týká i spodních vod. Prudké lijáky posledních dní způsobily nevratné škody zemědělcům, které nemohou ve většině případů nahradit. Obce řeší nedostatek pitné vody. Množí se zákazy zalévání zahrad a napouštění bazénů. Voda se stává strategickou surovinou, bez které si neumíme představit náš život. Je třeba se vrátit ke zkušenostem našich předků a začít opět využívat vodu dešťovou. Jsou připraveny podpůrné programy, které je možno využít. Některé aktivity přicházejí poněkud pozdě. Často se zapomíná na nutnost čištění kanalizace, i nutnost opětovného budování tzv. remízků. V současném stavu prudké deště spláchnou z polí ornici a bahno zavalí obydlená území. Škody jsou vysoké. Je nutné využít letité zkušenosti a vrátit se ke způsobu hospodaření, které přírodu neničí. Každý z nás může přispět ke zlepšení zacházení s vodou v domácnostech. Obava z nedostatku vody je reálná. Proto je třeba využít všech prostředků, které pomohou tuto situaci řešit. Život bez vody zaniká a tato životodárná tekutina je a bude nenahraditelná i pro budoucí generace. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama