Mgr. Ivo Pojezný

  • KSČM
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.03.2019 12:58:32 - cibulka

Jak jste dospěli k tomu, kolik mají církve od státu v rámci vyrovnání dostat?

Když byly církevní restituce schváleny nikdo neřekl, jak došel k výsledné částce, kterou mají dostat. Vy teď chcete restituce zdanit, protože vám částka přijde neadekvátní. Máte proto nějakou studii nebo jste si to jako ti, co zákon schválili vycucali z prstu? Pokud někdo něco tvrdí neměl by mít proto nějaký důkaz? Aby bylo jasno, já nehájím ani jednu stranu. Ale bylo by fajn, kdybychom se dozvěděli pravdu. Tu se ale nedozvíme, když nikdo z vás nepředloží žádnou analýzu.

Odpověď

26.03.2019 19:25:11 - Mgr. Ivo Pojezný
Dobrý den,

při schválení zákona, kdy jsem ještě poslancem nebyl, byly předloženy studie a propočty, nic vycucáno z prstu není. Naše strana, a podle průzkumů i většina obyvatel naší země, s církevními restitucemi nesouhlasila.
Když uvedu příklad - bylo zabaveno církvi pole, ze kterého se postupem času stala stavební parcela, tím pádem se navýšila hodnota pozemku, a my nesouhlasíme prostě s tím, vyplatit církvi hodnotu stavebního pozemku. Je to celkově pro státní rozpočet opravdu obrovská suma a dle nás je celková vyplácená částka opravdu nadhodnocena. Náhrady za církevní restituce jsou osvobozeny od daní. Námi nyní předkládaná novela ve skutečnosti není o zdanění náhrad, ale o tom, že se ruší jejich osvobození od daně.