Mgr. Jan Paparega

  • BPP
  • Most
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.04.2020 14:09:00

Zahraniční pracovníci mohou být potenciálním rizikem

Zahraniční pracovníci mohou být potenciálním rizikem

Město Most sleduje přípravu zarážky v litvínovském závodě společnosti UNIPETROL RPA, s. r. o., která má proběhnout od 9. dubna do 10. června 2020 v Záluží.

 V souvislosti s plánovaným průběhem zarážky je město Most znepokojeno přítomností zahraničních pracovníků, kteří mohou být potenciálním rizikem v současné době, ve které jsou státy Evropy ohroženy koronavirem COVID-19.

“Počet zahraničních pracovníků společnost UNIPETROL RPA, s.r.o. sice snížila z původních 1090 na 570, ale i tak je toto číslo z našeho pohledu vysoké. Napsali jsme proto dopis na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Krajský úřad Ústeckého kraje v němž jsme poukázali na možný problém a rizika, spojená s přítomností zahraničních pracovníků. V současné době ani nevíme, kde budou zaměstnanci z cizích zemí ubytováni. Jsem z toho velice znepokojen,” říká primátor města Mostu Jan Paparega.

Město Most obdrželo vyjádření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, že vynaložilo veškerou možnou snahu ke snížení rizika plynoucího z provedení investiční akce “Zarážka 2020” a opatření, která přijalo vedení UNIPETROL, povedou ke zdárnému průběhu akce, a zajistí tak spolehlivost a technologickou připravenost rafinérie v Litvínově pro další období, což bude mít i pozitivní sociální dopad na město Litvínov a celý region.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama