ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.03.2013 9:28:12 - hanušová

Pan Mráz zřejmě nepochopil, že Agenda 2014 není uceleným volebním programem

Zajímala by vaše reakce na uvedené body z vašeho volebního programu, kterým se vysmívá nějaký pan Mráz zde (na konci článku): http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/To-je-komedie-Zly-a-trochu-netradicni-vysmech-ODSce-267108 Jemu to přijde směšné, ale mě jako vašemu voliči smutné. Děkuji a přeji příjemné velikonoce

Odpověď

30.04.2013 14:01:18 - Mgr. Jan Vidím
Dobrý den,

Pan Mráz zřejmě nepochopil, že Agenda 2014 není uceleným volebním programem, ale jedná se o souhrn priorit, které bychom chtěli do konce stávajícího volebního období prosadit či dokončit. Nejedná se tedy o kompaktní program a některé body v ní nejsou obsaženy.

Souhlasím, že dodržování volebního programu je důležité, nicméně v případě koaličního vládnutí nejde vždy splnit všechny body. Jako protiváhu na zmíněnou kritiku pana Mráze si dovolím zmínit některé důležité body, které se koalici rozpočtové odpovědnosti naplnit podařilo. Díky našemu systematickému úsilí o snižování státního dluhu, byla ČR v roce 2012 ohodnocena jako druhá nejméně zadlužená země a také jsme se zařadili ke státům, které mají nejnižší míru chudoby v celé EU. Rovněž míra nezaměstnanosti je v porovnání s okolními zeměmi nízká. Podle statistik má ČR příznivé podnikatelské prostředí pro zahraniční investice a současně si udržuje důvěru finančních trhů. Mezi další úspěchy mohu zařadit přijetí zákona o Třetím odboji či nového občanského zákoníku. 

S přáním pěkného dne,

Jan Vidím