Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.06.2021 10:23:00

Chránit život svůj a svých blízkých se zbraní v ruce je právem základním

Chránit život svůj a svých blízkých se zbraní v ruce je právem základním

Včerejším hlasováním o návrhu kolegů ze Senátu, který upravuje Listinu základních práv a svobod, snad brzy dojde k významnému posunu legální držby zbraní

Včerejší až překvapivě jednoznačné hlasování mě velmi potěšilo. Pro mě osobně i pro řadu členů a voličů ODS, je obhajoba legální držby zbraní v rozumném právním rámci principiální záležitostí ochrany svobody a zdravého rozumu. ODS je v této otázce dlouhodobě konzistentní, zásadovou a zároveň je jednou z nejaktivnějších obránkyň těchto principů.

Věříme, že v symbolické rovině dnes došlo k opravdu významnému posunu dopředu, kdy zřetelně a nahlas deklarujeme, že chránit život svůj a svých blízkých se zbraní v ruce, za splnění všech zákonných podmínek, je v naší zemi právem základním.

Zároveň platí, že navrhovaná novela nečiní z držby zbraní nárokovou záležitost. Odkazuje se na jasně definované zákonné mantinely, které má Česká republika propracované snad nejlépe na světě. I to je hodnota hodná ochrany a péče. Odmítáme proto případná tvrzení, že tak činíme z populistických důvodů před blížícími se volbami a je nyní na senátorech, zda stihnou předlohu projednat.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama