Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

7. 2. 2021 15:39:00

To je skutečně gól do vlastní branky

To je skutečně gól do vlastní branky

Komentář na facebookovém profilu k půlmiliardové pokutě pro Ministerstvo obrany

 Byť se jedná o nepravomocné rozhodnutí, více než půlmiliardová pokuta za zpackaný nákup víceúčelových vrtulníků je totální blamáž vedení resortu Ministerstva obrany a zejména pana náměstka Říhy, který ještě jako náměstek ministra pro akvizice měl management této zakázky na starosti. Je zcela absurdní, že tato zpráva přichází ve stejném týdnu, kdy jsme se dozvěděli, že pan Říha byl usazen do cela nové, uměle vytvořené náměstkovské židle.

Velmi mne mrzí, že tato pokuta zcela boří dobrý dojem z toho, že se v uplynulých letech na Ministerstvu obrany podařilo rozhýbat zásadní modernizační projekty. To je skutečně gól do vlastní branky, a navíc v momentě, kdy politici napříč spektrem téměř unisono bojují za každou miliardu pro armádu.

Za zcela neférové jednání, které pohrdá loajalitou a podporou výboru pro obranu armádě, považuji to, že pan ministr Metnar ani neráčil výbor o této katastrofě informovat na naší schůzi, kde jsme se rozpočtem a zakázkami také zabývali! Nikdy v minulosti neměla armáda ze strany výboru pro obranu tak silnou podporu. Ovšem důvěra je vždy oboustrannou záležitostí a zamlčování zásadních informací je důvodem k její ztrátě!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama