Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

9. 9. 2019 7:34:00

Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy

Lidé z krajských sociálních zařízení mají k dispozici nové vozy

Karlovarský kraj pořídil nové automobily pro obyvatele krajských domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.

 Jedná se o 6 nových devítimístných velkých vozů a 5 osobních aut. Klienti v nich budou převáženi na nákupy, za kulturou i na výlety.

"Jde nám především o to, aby auta byla k dispozici klientům a dobře jim sloužila. Věřím, že je určitě využijí k cestám na nákupy, na kulturní a další akce, rozhodně by jim udělala radost návštěva například vánočních trhů a další výlety,” uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Jak dodal náměstek hejtmanky Petr Kubis, kraj šel při pořizování vozů cestou centrálního nákupu a díky tomu se podařilo část nákladů ušetřit. „Navíc jsme dali domovům peníze na dovybavení aut mimo jiné speciálními sedačkami nebo plošinou,“ dodal náměstek. Vozy jsou dostatečně velké i pro naložení chodítek a dalších pomůcek, bez kterých se senioři a lidé se zdravotním postižením neobejdou.

Menší i velké nové vozy už nyní využívají v Domově pro seniory v Perninku, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PATA" v Hazlově, v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, v Domově pro seniory "SKALKA" a „SPÁLENIŠTĚ“ v Chebu, v Domově pro seniory v Lázních Kynžvart, v Sociálních službách v Kynšperku nad Ohří, v Domově pro osoby se zdravotním postižením "PRAMEN" v Mnichově a v Domově pro osoby se zdravotním postižením "SOKOLÍK" v Sokolově.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout