Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.10.2022 20:33:00

Logicky tu něco nesedí!

Logicky tu něco nesedí!

Komentář na facebookovém profilu k zastropování energií

 Vláda včera slavnostně oznámila, že zastropovala ceny energií. A to je mimořádně zajímavé, protože pokud se nepletu, tak už před volbami měli plakáty, kde říkali, že to dávno udělali. Takže tu logicky něco nesedí!

Ale ono je to v případě této vlády takto se vším. Nejdříve spousta silných slov, slibů, gest a hlavně signálů, ale když se pak podíváte na to, co opravdu reálně dělají, tak by jeden splakal.

Právě na energiích je to vidět nejlépe. Zatímco okolní státy se snaží pomáhat jak lidem, tak i podnikatelům, tak česká vláda hledá způsoby, jak to ošulit. Takže, i když výrobní cena elektřiny v ČR je 500 Kč za megawatt hodinu, tak pro obyvatele ji vláda zastropuje na 9 tisících korunách za megawatt hodinu. A můžeme jim stokrát říkat, že mají dát strop níž, ale oni ne.

Takže výsledkem je, že máme stále druhou nejdražší elektřinu v EU. Jenže ministři a vláda se tváří, že jim máte být za to všechno vděční. Vždyť to je s tou energií v ČR stejné, jako by nejdražší benzín byl v Saudské Arábii nebo v Kuvajtu. Ano, je to tak. Umíme vyrobit elektřiny hodně a levně, ale lidem ji vláda prodává draze.

A to mi nepřijde rozumné. I proto bych vás chtěla ujistit, že budeme ve Sněmovně zas a znova bojovat za to, aby ceny energií byly skutečně ještě nižší.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama