Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.01.2020 11:40:00

Olympiáda dětí a mládeže byla plná skvělých sportovních výkonů

Olympiáda dětí a mládeže byla plná skvělých sportovních výkonů

Medaile jsou rozdány, závěrečným ceremoniálem skončily Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji.

 Jedné z nejprestižnějších sportovních událostí v historii regionu se účastnilo 14 výprav z jednotlivých krajů a hlavního města Prahy, které vyslaly celkem 1340 sportovců. Mladí olympionici z našeho kraje dosáhli významného úspěchu a získali 24 medailí. V bodovém pořadí krajů obhájil prvenství Liberecký kraj, Karlovarský skončil v tvrdé konkurenci devátý.

„Přípravy olympiády byly velmi náročné a po celou dobu jejího průběhu jsme se snažili o to, aby sportovci, trenéři, další účastníci, fanoušci a veřejnost měli všechno potřebné pro to, aby se v našem kraji cítili co nejlépe a nic jim nechybělo. Děkuji všem sportovcům za jejich úžasné výkony a za výsledky, kterých dosáhli. Nezáleží na tom, kdo získal jakou medaili, protože pro nás je to nejdůležitější, že sportují s chutí a jsou velkým vzorem pro ostatní. Dík patří všem trenérům za jejich úsilí, podporu a trpělivost, rodičům, fanouškům. Děkuji Českému olympijskému výboru především za to, že nám byl skvělým partnerem a ve všech ohledech nás podporoval a pomáhal nám v přípravě i realizaci olympiády. Totéž platí pro všechny ostatní partnery a pořadatelská města – Boží Dar, Jáchymov, Ostrov, Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Mariánské Lázně i Skiarenu Fichtelberg. Obrovské poděkování si zaslouží ředitelé jednotlivých sportů, organizátoři a dobrovolníci, bez nich by to nešlo. Jednu chvíli to vypadalo, že nedostatek sněhu úplně nabourá olympijský program, ale nestalo se tak, díky těm obětavcům, kteří neváhali vzít do ruky lopaty a doslova vybudovat zasněžené tratě,“ vysvětlila Jana Mračková Vildumetzová, předsedkyně Řídicího výboru ODM 2020 a náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje, jež byla nadšená z medailového úspěchu sportovců Karlovarského kraje.

Medailový zisk (ZDE) olympioniků z našeho regionu příjemně překvapil i hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise: „Přiznám se, že jsme to nečekali, v roce 2018 získali naši sportovci v Pardubickém kraji na zimní olympiádě dětí a mládeže 13 medailí, tipovali jsme, že letos to bude u nás podobné. Ale ta radost každý olympijský den rostla a 24 cenných kovů, to nás moc potěšilo. Plánujeme společné setkání s olympijskými medailisty a jejich trenéry, chceme všem poděkovat za vynikající reprezentaci regionu.“ Mnohým sportovcům budou atmosféru olympiády připomínat unikátní medaile a poháry, které podle návrhu Lenky Sárové Malíské originálním způsobem zpracovala porcelánka Thun 1794. Domů si určitě také řada účastníků odváží malou plyšovou podobu olympijského maskota – veverku Čiperku.

Olympijskou vlajku a tím i pořadatelskou štafetu příští Olympiády dětí a mládeže přebírá Olomoucký kraj, kde se akce uskuteční v létě příštího roku. Souhrnné výsledky a veškeré další informace k olympiádě dětí a mládeže hledejte na stránkách ODM ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama