Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.06.2019 22:08:00

Zimní olympiády se v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců

Zimní olympiády se v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců

Během závěrečného ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová z rukou libereckého hejtmana Martina Půty olympijskou vlajku.

 Ta je symbolem pořadatelství zimní olympiády dětí a mládeže, jež se uskuteční historicky poprvé v Karlovarskémj kraji v lednu 2020.

"Olympiáda dětí a mládeže České republiky je skvělým projektem, díky kterému mohou děti ze všech krajů naší země zažít atmosféru opravdových olympijských her. Počítáme s tím, že se zimní olympiády v našem regionu zúčastní okolo 1900 sportovců ze všech krajů, proto vše musíme řádně připravit," uvedla hejtmanka, která poděkovala všem mladým sportovcům za jejich výkony. Představila také olympijského maskota zimních her - veverku Čiperku, jež sklidila velký potlesk během slavnostního večera.

Výprava mladých sportovců Karlovarského kraje získala na letní olympiádě celkem 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Zlato vybojoval v triatlonu kategorie dorostenců Lukáš Juránek, v téže disciplíně mezi dorostenkami zvítězila i jeho sestra Heidi, oba X-Team BaNo Karlovy Vary, třetí zlatou má triatlonová štafeta Juránkových s Barborou Stupkovou (Triatlon Plzeň). Stříbrnou si ve střelbě ze vzduchové pistole vystřílel Tomáš Horák (SSK Cheb), druhé bylo ve smíšené štafetě také družstvo mladších chlapců a dívek v orientačním běhu. Bronz přidal na 100 metrů volný způsob plavec Vítek Holub z plaveckého klubu Baník Sokolov.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout