Mgr. Jana Pastuchová

  • ANO 2011
  • Liberecký kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.03.2019 11:02:24 - Ant.Mal.

V čem jste lepší než politici, co tu vládli po revoluci?

Zaprvé. Předseda Babiš čelí trestnímu stíhání a zřejmě nám zajistí to, že budeme mít poprvé premiéra, který bude část své pracovní doby trávit u soudu. Zadruhé. Faltýnek, což je druhý muž ANO, se schází tajně s lidmi, aby ovlivnil zakázku na výběr mýta. Zatřetí. Jermanová, opět v čele ANO, jako hejtmanka tají, za co kraj utrácí peníze a pravděpobné to bude opět řešit soud. Pak jsou tu ještě řadové politici třeba v Brně, kteří ovlivňovali zakázky ve svůj prospěch a mohl bych pokračovat. Neslibovali jste, že právě s těmito praktikami zatočíte? Přeci, kdyby byli neviní, tak odstoupí do vyřešení kauzy, protože musí vědět, že pak by se vrátili a na případu Jourové je vidět, že ji to politicky nijak nepoškodilo. Naopak. Děkuji za odpověď

Odpověď

13.04.2019 19:20:13 - Mgr. Jana Pastuchová
Vážený pane/ vážená paní,

případy, o kterých píšete, jsou předmětem vyšetřování. Nelze předjímat, jak to všechno dopadne, ctím presumpci neviny a nechci a nebudu proto nic předčasně hodnotit. Ke schůzkám pana Faltýnka bych snad jen dodala to, že se konaly na veřejných místech, a proto bych je rozhodně nenazývala tajnými. Co se týče brněnských politiků, šlo o selhání jednotlivců. Všichni už byli z hnutí ANO vyloučeni. Máte pravdu, že paní Jourovou její neoprávněné stíhání politicky nepoškodilo...politika ale není přeci všechno. Celá kauza se jí samozřejmě dotkla i osobně, zasáhla její rodinu a blízké a troufám si říct, že na toto temné období nikdy nezapomenou. Tohle se přeci nesmí opakovat!


A v čem jsme lepší? Zkuste se podívat na zákony, které hnutí ANO prosadilo, jak je na tom ČR po ekonomické stránce, komu se zvýšily platy atd.

Hezký večer.

JP