ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1. 2. 2013 14:14:27

Co je vlastně demokracie?

Co je vlastně demokracie?

Anarchie s byrokracií mají k demokracii daleko

 Už několik let si kladu otázku, co je demokracie? A chtě nechtě si vnitřně odpovídám, že nevím. Česká tzv. demokracie od roku 1989 bohužel předvedla chyby demokracie v nejširší formě. Jen tak namátkou, korupce, podvody, zločiny, rozpad fungujících systémů (zdravotnictví, školství), zánik firem.  Ekoblázni u nás mluví do všeho, nic nelze rozhodnout, prosadit, aby se to nejdejbože nedotklo cítění kohokoliv. V duchu obnovené svobody bylo po revoluci provedeno mnoho zvěrstev. Poslední a možná největší je pak vstup do naprosto nedemokratického a byrokratického molocha jménem Evropská unie, kde parta šílenců řídí vše. Jestli je demokracie totožná s anarchií na jedné straně a s byrokracií a korupcí na straně druhé, tak takovou demokracii nechci.

Uvedu příklad země, kterou my "osvícení" Evropané považujeme za diktaturu. Téměř celá Evropa se snaží distancovat od běloruského prezidenta Lukašenka. Byl jsem v Bělorusku dvakrát monitorovat volby. Neviděl jsem nic nedemokratického, volby probíhaly stejně jako kdekoliv jinde. Mnohem větší nepořádky a manipulace byly vidět v rámci voleb v pro Evropu demokratických státech jako například Gruzie. Nicméně svět považuje Lukašenka za diktátora. Já ho považuji za prezidenta, který dal zemi v chaosu řád, pořádek a systém. Velmi se mi líbí, že v hlavním městě Minsku nenajdete posprejované plochy zfetovanými blázny. V Bělorusku neznají pojem „sociálně nepřizpůsobiví“. V minském metru neleží bezdomovci v hromadách výkalů. Nikdo neodhodí na zem vajgl. Ulice jsou čisté, protože každý nezaměstnaný se musí starat o svůj úsek, aby dostal podporu. Nevadí mi, že zloděj mobilu dostane 5 let natvrdo. Naprosto souhlasím s tím, že ministři se veřejně v televizi zodpovídají prezidentovi ze splnění úkolů. Rodiny dostávají slevy na byty podle počtu dětí, čím víc dětí, tím větší sleva. Zažil jsem osobně, že jsem v obchodě zaplatil a zapomněl si vzít zpět, prodavačka za mnou běžela s penězi až na ulici.

A teď se ptám, co je demokracie? Země, která nastavila pravidla, možná přísnější, ale pravidla, ve kterých se člověk může svobodně pohybovat? Nebo země, které mají minimum pravidel a velmi často vítězí anarchie, korupce a stupidita? Já za demokracii považuji spíš Bělorusko.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama