Mgr. Jiří Kobza

  • SPD
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.11.2020 11:04:03 - otajar

Volebni podvody v USA a zabezpeceni voleb v CR

Vazeny pane poslance, na zaklade tohoto clanku
https://cs.gatestoneinstitute.org/16774/byly-prezidentske-volby-v-usa-ukradeny
vas prosim o vas nazor ci nazor SPD na prubeh voleb v USA, kde jsou velmi silne indicie rozsahlych podvodu ci umyslnych manipulaci. Jak je to s bezpecnosti voleb v CR, kde vidite slaba mista, co zlepsit, aby se obcan mohl spolehnout, ze vysledky odpovidaji skutecnosti? Volby v USA ukazaly, ze korespondencni volby jsou pro nas zcela neduveryhodne a neprijatelne, a to i za epidemicke situace. Volebni software se pak jevi jako uzke misto s vysokym bezpecnostnim rizikem, a tudiz jeho zabezpeceni je nepochybne zcela klicove, aby s nim nemohlo byt ucelove manipulovano. Pokud muze par kliknuti zrusit hlasy strany ci kandidata, ci je presunout jinam, replikovat stejne hlasy nasobne, ocitame se prakticky v Orwellove svete 1984. Dekuji predem za vase vyjadreni.

Odpověď

27.11.2020 13:39:06 - Mgr. Jiří Kobza
Dobrý den,
americké volby prokázaly jasně nedůvěryhodnost korespondenční volby i slabiny digitálního zpracování. Proto v SPD prosazujeme, aby stávající volební zákon zůstal zachován a byla zvýšena pozornost na to, co se děje ve volebních komisích.
Zrovna tak volby prokázaly, že ve skoro 300 milionovém národě rozhoduje pár desítek tisíc hlasů o tom, kterým směrem se země vydá. V našich nadcházejících volbách půjde tedy o jednotky hlasů, které rozhodnou o tom, jak budou naše děti žít. Naše volby totiž budou možná ještě více přelomové, než ty americké.
J.Kobza