Mgr. Jiří Koubek

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.03.2015 4:31:00

Adriana Krnáčová odevzdává budoucnost Kongresového centra do rukou A. Babiše

Adriana Krnáčová odevzdává budoucnost Kongresového centra do rukou A. Babiše

Valná hromada Kongresového centra Praha změnila poměr členů představenstva tak, že tři jsou poslušní Andreji Babišovi.

Předcházelo tomu mimořádné zasedání Rady hlavního města Prahy svolané v neděli večer na pondělní ráno, které navrhlo změnu stávajících členů představenstva delegovaných hlavním městem Prahou. Ministr financí Andrej Babiš tak v poměru 3 : 2 ovládl představenstvo Kongresového centra Praha. Tímto rozhodnutím Praha ztratila kontrolu nad 800 miliony korun, které do Kongresového centra vložilo předchozí vedení hlavního města Prahy.

TOP 09 prostřednictvím Václava Novotného, tehdejšího náměstka primátora, na konci minulého volebního období v září 2014 odmítla návrh ministra financí Babiše na změnu dojednané a odsouhlasené akcionářské smlouvy mezi státem a hlavním městem ve prospěch posílení role státu. TOP 09 hájila silnou pozici Prahy proti ministerstvu financí. „Paní Krnáčová na zájmy hlavního města Prahy rezignovala a dobrovolně přepustila roli silnějšího hráče do rukou ministra financí,“ říká Jiří Koubek, poslanec a předseda pražské TOP 09. Ohrožena je tak i jasná koncepce rozvoje Kongresového centra Prahy, kterou odsouhlasilo zastupitelstvo hlavního města Prahy, vláda ČR i ÚHOS. Je to pokračování situace, kdy na podzim v koaličních jednáních Trojkoalice ustoupila nátlaku hnutí ANO a záležitost Kongresového centra přepustila z gesce radního Jana Wolfa (kultura a výstavnictví) do kompetencí paní Krnáčové. „Ve hře je mnohamiliardový majetek a velice lukrativní parcely, které Kongresovému centru Praha přináleží,“ dodal Jiří Koubek.

Jiří Koubek, předseda TOP 09 Praha

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama