Mgr. Jiří Koubek

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2015 17:10:00

Nezodpovědný hazard pražské ANO, Trojkoalice a ČSSD

Nezodpovědný hazard pražské ANO, Trojkoalice a ČSSD

Vypsání tendru na svoz odpadů na 10 let je nezodpovědný hazard s majetkem města.

V případě, že Pražské služby a.s. tendr nevyhrají, pozbudou významně své hodnoty. A město, jako jejich 77% vlastník tak přijde cca o 2 miliardy Kč.

„Při nejhorším scénaři by tak mohlo město přijít i o malešickou spalovnu odpadů, která je kruciální infrastrukturou v oblasti odpadového hospodářství a až 1500 lidí o zaměstnání,“ říká Václav Novotný, předseda zastupitelského klubu TOP 09 a Nezávislí a dodal: „Tendru se zcela jistě zúčastní kapitálově silní hráči, jejichž cílem není nic jiného než ovládnout odpadové hospodářství Prahy. Cesta k tomu vede přes záměrnou likvidaci Pražských služeb a.s. a na tuto nezodpovědnou cestu se pražská koalice ANO, ČSSD, SZ, Lidovců a STAN vydala“.

Včerejší hlasování ukázalo křehkost vládnoucí koalice, kdy koaliční stanovisko nepodpořil náměstek primátorky Matěj Stropnický z Trojkoalice. „Potvrzují se naše slova, že řídit Prahu s převahou jednoho hlasu je vůči Pražanům nezodpovědné a dlouhodobě neudržitelné“, komentuje tuto krizi uvnitř koalice Jiří Koubek, předseda pražské TOP 09.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama