Mgr. Karel Krejza

  • ODS
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.05.2019 9:51:57 - Damph

Migranti na Václaváku se tolerují?

Co říkáte na video, kde je popsáno že takoví lidé u nás dostali azyl: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozkryli-jsme-jak-funguje-organizovana-skupina-dealeru-drog-v-centru-prahy-58747.
1. Opravdu proti tomu policie nemůže řádně zasáhnout, protože (jak je popsáno zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kde-si-v-praze-schovavaji-poulicni-dealeri-drogy-57345) tito lidé mají u sebe pouze takové množství drog aby to byl max. přestupek?
2. Kolik takových přestupků by museli tito lidé mít aby jim byl zrušen azyl, který většina z nich získala?
3. Jak vlastně zde mohli dostat tito Afričané azyl, když o něj mají žádat v první bezpečné zemi? Pokud člověk, přestože je to původně uprchlík, pokračuje přes bezpečné země dál, stává se z něj tímto ekonomický migrant - přímo se tam jeden přiznává že přišel za lepším životem. Není něco v nepořádku v našem azylovém systému?
František Černoch

Odpověď

14.05.2019 10:12:33 - Mgr. Karel Krejza
Dobrý den, Ač to tak třeba nevypadá, skutečný azyl dostanou třeba jen desítky osob ročně. Není to masové měřítko. Problém je, že se ti lidé dostanou na území během řízení o udělení azylu. Dostanou se z přijímacího střediska do pobytového a tam mají vycházky. Tito Nigérijci pravděpodobně ten azyl ani nemají. To řízení o udělení mezinárodní ochrany (azylu) u nich stále probíhá. Navíc Nigérie je považována za bezpečnou zemi, neválčí se tam, atd. a není lehké získat azyl v ČR, pokud jste z Nigérie.Jsou to regulérní ekonomičtí migranti. Jeden z nich, jak zaznělo reportáži se tu oženil, ten si pobyt zlegalizoval. Tito se sem pravděpodobně dostali letadlem. Měli v Praze mezipřistání a už nenastoupili dál. Jinak Podle zákona vám  azyl může být normálně odebrán, pokud pominuly důvody, nebo pokud třeba spácháte trestný čin se sazbou tuším od 8 let, bývalo to 10.Hezký den