Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.11.2015 19:32:00

Ministryně Valachová je na pracovní návštěvě v Chicagu

Ministryně Valachová je na pracovní návštěvě v Chicagu

Ministryně školství Kateřina Valachová s náměstkem ministra zahraničních věcí Martinem Prosem a náměstkyní sekce pro legislativu a strategii Danou Prudíkovou je na čtyřdenní pracovní návštěvu Chicaga.

Delegace se zúčastní oslav 150. výročí založení Amerického Sokola.

V rámci plánovaného programu se ministryně Valachová setká s rektory partnerských univerzit, středních škol a výzkumných institucí majících partnerství, či aktivity v České republice. Jednou z nich je například Benectine University založená původně českými a slovenskými imigranty, která hostí i české projekty, naposledy výstavu k Sametové revoluci. Susan Mikula, děkanka a profesorka historie, se hlásí ke slovenskému původu.

Ministryně dále navštíví fyzikální laboratoře Fermilab, kde se setká s českými vědci a českou školu Ústředny moravských spolků, která je nejvýznamnějším folklorním spolkem v Chicagu. Plánováno je setkání s dětmi navštěvujícími české školy Česká katolická misie a Škola T.G.M. Ve škole působí Klára Moldová, pedagožka vyslaná do Chicaga z programu MŠMT na podporu výuky češtiny u krajanských komunit. Výraznou zásluhu na úspěších školy má také krajanka Irena Čajková, která rovněž ve škole vyučuje. Škola v Ciceru působí již více než 100 let.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout