Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.02.2016 10:18:43 - oscar

Opravdu čekáte na to....

až vyjdou naštvaní rodiče do ulic? Když má člověk mozek v hlavě, tak chápe jak inkluzí utrpí kvalita výuky a vzdělání na školách!!!! Ve třídě mé dcery stačí tři kluci s ADHD a paní učitelka, dle jejich slov, na ně vyčerpá 80% své energie z výuky!!!! To, že dcera přišla domu s černým jelitem na hrudní kosti, protože jeden z nich s na ní vyzkoušel kop z amerického filmu. To píši už jen návdavkem! Absolvovali jsme vyšetření rentgenem, zda nebyl porušen srdeční sval! Jelikož naše ošetřující paní lékařka věděla, že to není první takovéto zranění tímto hochem. A jeho rodina to neřešila. Navrhla škole rázné řešení sama! Dnes už je vše v pořádku! Ale kolik sil učiteli zbyde na řešení těchto problémů, když jim do třídy dáte děti s ještě větším hendikepem?? Mějte rozum a neničte ještě hlouběji naše školství. Které od roku 1989 stojí stále víc a více za prd! Viz. vystoupení jisté paní učitelky v pořadu " Máte slovo" to byl hnus!!!! Vím, že se odpovědi nedočkám, ale snad si to aspoň přečtete!!!

Odpověď

03.03.2016 9:40:06 - Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.
Dobrý den, děkuji za reakci. Téma společného vzdělávání  představuje pro české školství přínos hlavně v tom, že většina proinkluzivních kroků, které již nyní ve školství probíhají, bude mít zajištěno nárokové financování.
Chápu, že každá změna přináší obavy, těmto obavám ale mnohdy napomáhají i média svými mediálními zkratkami. Právě proto se snažíme věnovat nejen přípravě, ale i debatě na toto téma velkou pozornost. Objíždíme kraje, pořádáme diskuse s řediteli, vysvětlujeme novinářům podmínky, za kterých k přechodu na společné vzdělávání dojde. Nejde o můj plán, jak se často interpretuje, ale o závazek předchozího ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka. Novelu školského zákona, kterou Parlament České republiky schválil 13. února 2015 a 1. dubna ji podepsal i prezident, jsem zavázána dodržet a poslední měsíce činíme s mými kolegy činíme opravdu mnoho pro to, abychom především učitelům a rodičům start tohoto náročného procesu usnadnili. I z těchto důvodů jsme zahájili vysvětlovací kampaň pro zřizovatele, ředitele, učitele, rodiče a jejich děti, aby věděli, co je čeká v příštím roce. Přeji Vám hezký den. Kateřina Valachová.