Mgr. Ladislav Chlupáč

  • ODS
  • Litoměřice
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.08.2022 16:50:00

Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

Na městské objekty budou instalovány další fotovoltaické panely

Litoměřice patří mezi města, která v předstihu a ve výrazné míře instalovala na střechách městských objektů fotovoltaické panely s cílem snížit energetickou náročnost provozu městských budov.

K další významné instalaci fotovoltaiky dojde v následujících měsících. Město, resp.  jeho akciová společnost 1. Geotermální Litoměřice, právě obdrželo rozhodnutí o získání dotace z Modernizačního fondu z programu Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+).

„Míra podpory pro projekt je do 30 procent celkových uznatelných nákladů. Investice je odhadována na necelých 10 milionů korun, včetně DPH,“ informoval starosta Ladislav Chlupáč.

Projekt se týká osmi objektů města – Centrální školní jídelny, Centra Srdíčko, Základní školy Na Valech, DDM Rozmarýn a několika mateřských škol – MŠ Sluníčko, MŠ Kamarád, MŠ Delfínek, MŠ Lipová.

Nyní bude vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele a následně proběhne postupná instalace.

„Dále se plánuje podání žádosti do programu RES+ na výstavbu druhé fáze FVE na objektech města,“ informovala Monika Čapková, vedoucí Smartcity Litoměřice.

V té souvislosti je již nyní zpracovávána analýza potenciálu a chystán seznam budov vhodných pro instalaci.

„Do energetických projektů se v budoucnu mají zapojit i obyvatelé města nákupem podílů ve vznikajících komunitních FVE,“ dodal zastupitel Tomáš Sarnovský.            

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama