Mgr. Libor Vondráček

předseda Svobodných
  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.12.2022 21:09:00

Pokud se něco nezmění, svobodě projevu se v EU dařit v nebude

Pokud se něco nezmění, svobodě projevu se v EU dařit v nebude

Komentář na facebookovém profilu k projednávání petice Společnostu pro obranu svobody projevu

 Naši členové se účastnili veřejného slyšení petičního výboru, který projednával petici Společnosti pro obranu svobody projevu. Na akci přítomný Libor Vondráček k tomu napsal tento komentář:

"Během tohoto jednání bylo upozorněno na několik faktů:

  1. DSA (The Digital Services Act) chce, aby platformy mazaly "nelegální obsah" a dále obsah, který bude porušovat vlastní smluvních pravidla platforem.
  2. Jiný unijní předpis požaduje, aby se platformy zavázaly do svých smluvních pravidel zapojit "mazání škodlivého obsahu (harmful content)".
  3. A jiný unijní předpis pak směřuje k tomu, že právě Evropská komise byla měla být tím orgánem, který bude vykládat, co je a co není "harmful content".

Přestože se nejedná o "přímočaré omezování svobody slova" a EU na to jde mazaně, výsledek je předem jasný. Pokud se něco nezmění, svobodě projevu se v EU dařit v nebude.

Zásadní přitom zůstává:

  • jak moc předáme rozhodování o tom, co je "nelegální obsah" do Bruselu
  • jak moc bude naše vlastní legislativa stavět některé projevy mimo zákon.

Připomínáme tedy naší petici ZDE

"Už v lednu, když vyhrožoval ministr Rakušan trestáním lidí kvůli C*VIDu, spustili jsme petici proti verbalním trestným činům.

Kriminalizace verbalních trestných činu je praktika snadno zneužitelná totalitními režimy, kterou musíme jako seriózní politická strana usilující o svobodu samozřejmě odmítnout."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama