Mgr. Libor Vondráček

předseda Svobodných
  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.5.2022 13:21:00

Vládnoucí politické strany opakují staré chyby

Vládnoucí politické strany opakují staré chyby

Komentář na facebookovém profilu k cestě z ekonomické krize

 Řešením není volit znovu Babiše, ani hledat nového mesiáše. Řešením je volit ty, kteří nabízí skutečná řešení a nedělají po volbách opak toho, co slibovali před volbami.

„Spojovníkem Babišova hnutí ANO a současné vlády jsou krásná slova před volbami, která mají daleko k činům. Krásná slova, která znějí před volbami, ale po volbách se vzdalují realitě, přinesla před lety Andreji Babišovi téměř absolutní moc.

Zdá se, že současné vládnoucí politické strany si tento scénář nepamatují, a opakují staré chyby, které by mohly opět nahrávat hlasy Babišovi. Upínat se na tohoto falešného mesiáše by byla chyba.

Když v roce 2006 získala tehdejší ODS ve volbách jen ve Středočeském kraji přes čtyřicet procent s pravicovým programem, který sliboval nižší daně, férovost v sociálních dávkách, štíhlý stát… prostě skvělý program. Tehdejšího otce programu ale jeho strana politicky popravila a postavila na vedlejší kolej. Na Ministerstvo financí dosadila Miroslava Kalouska a ten činil přesně opačné kroky, než ODS slibovala svým voličům před volbami.

Dnešní situace nám může tehdejší situaci připomínat. Reakce Čechů by ale neměla být stejná. Babiš a podobní mesiáši nejsou dobrou cestou ze současného stavu.

Cestou je volit ty, kteří skutečně stojí o nižší daně, férovost v sociálních dávkách, štíhlý stát, svobodu jednotlivce, právní jistotu, odstraňování klacků, která stát háže lidem pod nohy atd.,“ připomněl nedávno na svém profilu předseda Svobodných Libor Vondráček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama