Mgr. Libor Vondráček

předseda Svobodných
  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.07.2020 13:48:00

Získání 750 miliard eur z Unijních dluhopisů je zvlášť nebezpečný nápad

Získání 750 miliard eur z Unijních dluhopisů je zvlášť nebezpečný nápad

Komentář na facebookovém profilu k sdílení dluhů v rámci EU

 Odmítáme zbytečné zadlužování budoucích generací. A jsme v tom zásadoví. Odmítáme jak "vládní sekeru 500 miliard", tak i aktuální návrh New Generation EU.

„Získání 750 miliard eur z Unijních dluhopisů je zvlášť nebezpečný nápad. Tyto zdroje mají být z části použité na sanování dluhů nezodpovědných států a z části se mají vyplýtvat na nesmyslný boj proti CO2. Hlavně nás má ovšem tento plán připravit o další kus nezávislosti a o něco více přiblížit zánik samostatné České republiky,“ říká Libor Vondráček.

„Evropští federalisté nadšeně mluví o „Hamiltonově momentu“, čímž mají na mysli dohodu amerického prezidenta Alexandra Hamiltona z roku 1790, v jejímž rámci Spojené státy začaly sdílet své dluhy. K tomu je v Evropě ještě daleko, stejně jako je ještě daleko ke společným daňovým příjmům (připravují se jen efemérní příjmy, například z digitální daně).“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama