Mgr. Lubomír Metnar

  • BPP
  • ministr obrany
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.07.2021 20:54:00

Mimořádná odměna dvacet tisíc korun je naprosto zasloužená

Mimořádná odměna dvacet tisíc korun je naprosto zasloužená

Vojáci dostanou mimořádné odměny za pomoc v boji s epidemií Covid-19.

 V pondělí 19. července 2021 schválila vláda České republiky materiál předložený ministrem obrany Lubomírem Metnarem týkající se jednorázového navýšení prostředků na služební platy vojáků z povolání v roce 2021 v celkové výši 237 060 000 Kč (včetně souvisejících výdajů pak téměř 322 mil. Kč). Peníze budou převedeny na základě rozpočtového opatření z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu Ministerstva obrany ČR.

Finanční prostředky budou využity na mimořádné odměny příslušníkům Armády ČR, kteří plnili služební úkoly v souvislosti s realizací opatření přijatých vládou ČR v rámci nouzového stavu i mimo něj k omezení šíření onemocnění COVID-19 v České republice. K takovým služebním úkolům bylo vyčleněno a plnilo je celkem 11 853 vojáků z povolání, někteří se podíleli na více úkolech nebo se do jejich plnění zapojili opakovaně.

„Bez těžké práce, kterou vojáci odváděli v nemocnicích, domovech pro seniory nebo v call centrech hygienických stanic, bychom zcela jistě překonávali důsledky pandemie mnohem obtížněji. Mimořádná odměna 20 000 Kč pro každého z nich je naprosto zasloužená,“ uvedl ministr obrany Metnar.

Odměny budou příslušet všem vojákům z povolání, kteří se zapojili například do operace za účelem plnění úkolů Policie ČR při kontrole dodržování opatření omezení pohybu mezi okresy, byli nasazeni v nemocnicích, pobytových zařízeních a domovech pro seniory. Týká se to mimo jiné i těch vojáků, kteří vybudovali záložní zdravotnické zařízení a měli v rámci něj poskytovat zdravotní služby, nebo těch, kteří měli na starosti podporu odběrovým týmům v rámci Integrovaného centrálního řídícího týmu a kteří pomáhali v call centrech Hygienické stanice hlavního města Praha a krajských hygienických stanic.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama