Mgr. Lubomír Metnar

  • BPP
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.10.2021 12:28:00

Univerzita obrany má unikátní postavení v rámci českého vysokého školství

Univerzita obrany má unikátní postavení v rámci českého vysokého školství

„Vědecko-výzkumný potenciál zajišťuje této vojenské vysoké škole unikátní postavení v rámci českého vysokého školství,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar během návštěvy Univerzity obrany.

 Seznámil se zde s praktickými kroky v organizaci školy i s konkrétními výsledky v oblasti obranného výzkumu.

Právě z iniciativy a za účasti Lubomíra Metnara byla loni na půdě Univerzity obrany ustavena platforma, v jejímž rámci se rektoři veřejných vysokých škol a zástupci českého obranného průmyslu dohodli na spolupráci ve prospěch rezortu obrany. Univerzita obrany se stala lídrem v propojování akademických pracovišť, výzkumných ústavů a firem v oblasti obranného průmyslu. Rektorka-velitelka Univerzity obrany brigádní generálka profesorka Zuzana Kročová informovala ministra obrany o novinkách, které vojenská vysoká škola jako koordinátor v této oblasti realizuje.

Jde především o zřízení Oddělení pro vědu a výzkum. Toto oddělení řeší ve spolupráci s dalšími institucemi konkrétní požadavky armády v jednotlivých projektech. Takových projektů je v současnosti sedm, dalších třináct se připravuje.

Součástí návštěvy ministra obrany byla také prezentace některých projektů řešených na univerzitě, které mají dopad na technický a technologický rozvoj ozbrojených sil. Jde například o aplikaci umělé inteligence ve vojenství a její použití při řešení operačně taktických úloh a automatizace rozhodovacího procesu, o výzkum a vývoj v oblasti výstrojního zabezpečení nebo o světově unikátní technologie v oblasti ochrany proti zbraním hromadného ničení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama