Mgr. Lubomír Metnar

  • BPP
  • ministr obrany
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2021 20:45:00

Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

Vláda schválila návrh na jmenování nových generálů

Ministr obrany Lubomír Metnar dnes předložil vládě návrh na jmenování nových generálů, respektive jmenování již stávajících do vyšší generálské hodnosti.

 Jedná se o jmenování dvou generálmajorů do hodnosti generálporučíka, jednoho brigádního generála do hodnosti generálmajora, jedné plukovnice do hodnosti brigádní generálky, pěti plukovníků do hodnosti brigádního generála a dvou plukovníků ve výslužbě do hodnosti brigádního generála ve výslužbě. Vláda návrh schválila a v případě souhlasu prezidenta Miloše Zemana dojde ke jmenování 8. května při příležitosti Dne vítězství.

„Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti Covid-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů. Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají,“ uvedl Lubomír Metnar.

Ministr obrany navrhuje jmenovat do hodnosti generálporučíka vojenského představitele ČR při NATO a EU Zahraničního pracoviště Brusel generálmajora Jaromíra Alana a náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajora Jana Kašeho.

Do hodnosti generálmajora bude za předpokladu souhlasu prezidenta jmenován ředitel sekce plánování schopností Ministerstva obrany brigádní generál Miloslav Lafek.

Do hodnosti brigádní generálky a brigádních generálů pak navrhuje ministr obrany jmenovat tyto plukovníky generálního štábu, rektorku – velitelku Univerzity obrany Zuzanu Kročovou, zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod Zahraničního pracoviště Mons (Polsko) Pavla Lipku, velitele 7. mechanizované brigády Petra Svobodu, velitele 4. brigády rychlého nasazení Josefa Trojánka, náčelníka štábu Velitelství pro operace Václava Vlčka a zástupce ředitele Vojenského zpravodajství Václava Žida.

Na hodnost brigádního generála ve výslužbě v případě souhlasu prezidenta dosáhnou plukovníci ve výslužbě Miroslav Zavoral, ředitel Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice Praha a Zbyněk Čeřovský.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama