Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 11. 2019 16:11:00

Apel řecké vlády nelze ignorovat

Apel řecké vlády nelze ignorovat

Michaela Šojdrová a Marek Výborný požádali ministra vnitra o schůzku ve věci nedoprovázených dětí v Řecku.

Europoslankyně Michaela Šojdrová  společně s předsedou KDU-ČSL Markem Výborným chtějí vyzvat ministra vnitra, aby reagoval na oficiální  výzvu nové řecké vlády, aby Česká republika přijala nedoprovázené dětí z řeckých uprchlických táborů.

„Řecká vláda v minulých měsících opakovaně vyzvala členské státy, aby přijaly nedoprovázené děti, které žijí v nevyhovujících až tristních podmínkách v uprchlických táborech. V dopise, který byl zaslaný českému ministrovi vnitra v září 2019 Řekové navrhují i  konkrétní počty dětí, které by jednotlivé státy mohly být schopné přijmout.  České republice navrhují přijmout 40 dětí,“ vysvětluje Šojdrová.

Čísla vycházejí proporčně z počtu obyvatel jednotlivých zemí a počtu žádostí o azyl v roce 2019.

„Je už na českém ministerstvu vnitra, aby si určilo pravidla a podmínky, za jakých děti přijme. Apel řecké vlády nicméně nelze ignorovat. Solidární a bezpečné přijetí by mohlo odvrátit i pokutu plynoucí z žaloby za nedodržení kvót,“ dodává Marek Výborný.

V září 2018 Michaela Šojdrová představila iniciativu na přijetí nedoprovázených dětí, které při útěku před válečným konfliktem uvízly v uprchlických zařízeních v Řecku.

„Řecko  jsem několikrát navštívila a jsem v kontaktu s řeckými úřady i mezinárodními institucemi, které nedoprovázené děti v řeckých uprchlických zařízeních mají na starosti. Chci ministrovi vnitra nabídnout pomoc s komunikaci s řeckými úřady i s  realizací pomoci nedoprovázeným dětem,“ dodává Šojdrová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout