Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.01.2022 23:16:52

Nechceme už další plošné uzavírky škol

Nechceme už další plošné uzavírky škol

Komentář na facebookovém profilu k opatření, které dává ředitelům škol více ředitelského volna a možnost operativně převést mimořádně a dočasně výuku do distanční formy

Milí přátelé, pandemie stále trvá. Málokoho by možná napadlo, že se budeme dva roky potácet v pandemické situaci. Sám jsem rodič a bývalý ředitel gymnázia, sám vím, jak je to úmorné pro děti, rodiče i učitele, sám si přeju, aby už všemu byl rychlý konec a my se vrátili skutečně do normálního života. Nemůžeme se ale tvářit, že vir neexistuje. Stále musíme mít na paměti, že život je tou nejvyšší hodnotou a bránit ho je naší nejvyšší povinností. Na rozdíl od minulé vlády a při vývoji současného stavu ale nechceme a nedopustíme to, aby pandemii odnášelo vzdělání našich dětí. Proto jsme přišli s opatřením, které dává ředitelům škol více ředitelského volna, ale také možnost operativně převést mimořádně a dočasně výuku do distanční formy. Chceme, aby ředitelé měli nástroj pro řešení jejich aktuální situace v jejich konkrétní škole. Proto jsme k tomuto rozhodnutí přistoupili. Zároveň s tím ponecháváme ošetřovné, aby i rodiče měli možnost na vzniklou situaci reagovat a zůstat s dětmi doma. To je bohužel ne naší vinou jediná věc, kterou jsme tento týden v PS schválili. Ale o tom v příštím příspěvku.

Závěrem chci říci, že vím, že jsme z toho už všichni unavení, že toho máme dost. I já jsem táta tří dětí, věřte mi, že ty pocity znám. Vztek je jistě mnohdy zcela přirozený, ale viru nás nezbaví. Buďme k sobě prosím pořád vzájemně ohleduplní. Snažme se zachovat si alespoň v nějaké míře optimismus a naději, že z této doby rychle vyjdeme a svět se zase vrátí do starých kolejí. Děkuji vám všem!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama