Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.12.2018 15:14:08

Nechceme vést žádné dlouhé debaty

Nechceme vést žádné dlouhé debaty

Komplikace na D1 musí ministerstvo řešit urychleně, KDU-ČSL proto navrhne mimořádné projednání ve Sněmovně

Dopravní situace na dálnici mezi Prahou a Brnem se včera výrazně zhoršila. Poslanecký klub KDU-ČSL proto navrhne mimořádný bod na úterní schůzi Poslanecké sněmovny, aby zákonodárci společně s vládou katastrofální situaci na D1 co nejdřív projednali.

Obzvláště kritický je stav na Vysočině, kde se na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem tvoří až několika hodinové kolony. Stavební firmy nestačily dokončit opravu daných úseků ve stanoveném termínu a situace je tak značně nebezpečná. „Mimo jiné byl v šesti hodinové koloně autobus s 56 dětmi, bez nápojů a jídla. Nebýt hasičů z kraje, tak by tam ty děti byly celou noc,“ okomentoval poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský.

Poslanecký klub KDU-ČSL podotýká, že za celou situaci je zodpovědné ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. „Ukazují se opakovaná manažerská selhání vedení rezortu. Je evidentní, že nefunguje stavební dozor v reálném čase, zcela chybí koncepční řešení. Pan ministr svým přístupem ohrožuje nejen životy lidí, ale také například komplikuje podnikání v České republice,“ uvedl první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka s tím, že zpomalení dopravy může značně ohrozit obchodní aktivity.

Poslanci KDU-ČSL proto iniciují jednání na půdě Poslanecké sněmovny, aby došlo k urychlenému řešení této problematiky. „Nechceme vést žádné dlouhé debaty, ale čekáme, že vláda a ministerstvo dopravy přijde s konkrétními opatřeními, která budou tuto kalamitu řešit,“ doplnil poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout