Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 4. 2021 6:37:00

Předškoláci do školek mohou, do dětských skupin ne? To nemá logiku

Předškoláci do školek mohou, do dětských skupin ne? To nemá logiku

Komentář na facebookovém profilu k nelogičnosti vládních nařízení

 Milí přátelé, tohle je zase vládní absurdum. Někde se zjevně znovu stala chyba. V Česku, kde dětské skupiny velkou měrou pomáhají tam, kde vám do školky dítě nevezmou z kapacitních důvodů, a kde si jich vláda "váží natolik", že je chce zlikvidovat, jsme se ráno probudili v úžasu, že děti v předškolním věku, navštěvující dětskou skupin, mají utrum. A tak se ptám. Jak je tohle možné?

Proč zase platí jiná pravidla pro školky a dětské skupiny? Proč nemohou děti z dětských skupin zpět do výuky? Byl bych opravdu rád, kdyby na toto dokázal někdo z vlády jednoznačně a logicky odpovědět. Já v tom totiž vidím jenom chaos. Jako lidovci dlouhé měsíce bojujeme proti zrušení dětských skupin, protože každý rodič má právo své dítě do tohoto etablovaného předškolního zařízení dát.

Dětské skupiny nejsou žádné zlo, naopak jsou vysoce prospěšné a reálně pomáhají rodičům, jsou alternativou ke státním mateřským školám, plní stejnou funkci. Mám pocit, jako kdyby jejich neotevření pro předškoláky bylo myšleno se zlým úmyslem a schválně. Prostě přidat další ránu. Rád bych se ve svém úsudku mýlil, a proto doufám, že MŠMT svůj přešlap rychle napraví.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama