Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.05.2021 21:09:39

Pusťme děti do škol. Už včera bylo pozdě

Pusťme děti do škol. Už včera bylo pozdě

Komentář na facebookovém profilu k otevírání škol

Milí přátelé, koalice SPOLU dlouhodobě vyzývá k tomu, aby se ze vzdělání stala pro vládu priorita! Doposud naše prosby nebyly vyslyšeny. Teď už ale NENÍ na co čekat! Máme květen, do prázdnin zbývají necelé dva měsíce. Požadujeme, aby se nejpozději 17.5. vrátily všechny ročníky do škol. Můj Vendelín se tento týden po více jak půl roce znovu podíval do školy a efekt to mělo doslova blahodárný! Školní docházka a styk s kamarády a učiteli prostě nahradit nelze. Je pro mě nepochopitelné, že si v době zlepšující se situace už můžeme jít zastřílet na střelnici nebo se podívat na fotbalové utkání, ale děti do školy nesmí. Vzdělaný národ = úspěšný národ. Na to ale česká vláda úplně zapomněla, nebo jí to snad takto vyhovuje?! Po nekonečných měsících je čas konečně udělat ono zásadní rozhodnutí a poslat děti do lavic! Je mi stydno, když vidím, že Česko je jedinou zemí, která měla takto dlouho zavřené žáky doma. Je mi smutno, že nám nekompetentní vláda jasně ukázala, že to jediné, na čem jí opravdu nezáleží, je vzdělání svého vlastního národa!

Znovu a naposledy bych zde rád apeloval na vládu. Pokud se snad ještě někdy v budoucnu (a já doufám, že nikoli) dočkáme další pandemické vlny, prosím, už nikdy nezavírejme školy jako první a neotvírejme je jako poslední. Je to obrovská chyba, ze které se budeme léčit ještě opravdu dlouho.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama