Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.10.2020 18:49:00

Rodičům musíme pomoci

Rodičům musíme pomoci

Komentář na facebookovém profilu k zavedení distanční výuky ve školách

 Milí přátelé, je to definitivní. Školy se opět uzavírají a scénář, kterému jsme se tolik chtěli vyhnout, opět nastal. Bohužel, vláda promarnila několik měsíců, kdy měla připravit plán a opatření před druhou vlnou. Na základě jasných dat včas a srozumitelně reagovat. V září nám dokonce předseda vlády ve Sněmovně vyčinil, že ho zase otravujeme s připraveností na druhou vlnu, že ho to nezajímá, že to nezajímá nikoho a že budeme řešit zahrádkářský zákon. Dnes na toto ale není čas. Musíme řešit současnost a bezprostřední budoucnost.

Předně musí být jasná předvídatelná strategie, rodiče musí vědět, co a za jakých okolností a dat nastane. Jakmile to bude možné, musí být prezenční výuka obnovena. Omezení vzdělávání se nesmí stát preventivním opatřením. Ty dopady již dnes budou obrovské. Prvňáčka on-line psát nenaučíte, soustruh pro učně také není běžným vybavením domácnosti...

Musí být zajištěn dohled o vzdělávání dětí zdravotníků a dalších klíčových profesí. Nesmíme ohrozit celý systém lékařské péče. Tady jsem si jist, že kraje jsou schopny toto zajistit a příslušné školy k tomu vyhradit.

A nesmíme hodit přes palubu rodiče. Ošetřovné bude jen pro někoho a ve výši jen 60 %. To je pro KDU-ČSL neakceptovatelné a absolutně s tím nesouhlasíme. Rodiče si to nevybrali dobrovolně, byli opět ze dne na den postaveni před hotovou věc, hozeni do vody s pokynem: a koukej plavat, jak umíš.

A na závěr prosím: může se nám to nelíbit, víme kde byly chyby, ale teď prosím v zájmu všech zkusme prokázat ohleduplnost a vzájemný respekt. Pak bude čas na další... Držte se a přeji všem pevné nervy a hlavně zdraví!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama