Mgr. Marek Výborný

  • KDU-ČSL
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,44. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.05.2019 11:38:00

Sociálním službám hrozí kolaps

Sociálním službám hrozí kolaps

Na čtvrteční společné tiskové konferenci, týkající se podfinancovaní sociálních služeb, řekl předseda KDU-ČSL Marek Výborný, že pokud vláda nenajde peníze na dofinancování těchto služeb, tak hrozí katastrofický scénář v podobě kolapsu.

 „Problém s financováním sociálních služeb je tak vážný, že se nebojíme říct, že tu hrozí kolaps poskytování služeb těm, kteří se sami o sebe postarat nemohou. V tuto chvíli vláda nesplnila svůj slib, který dala v době projednávání statního rozpočtu, že najde dvě miliardy korun ve státním rozpočtu, tak aby došlo k dofinancování a zajištění sociálních služeb pro seniory, pro maminky v azylových domech, pro lidi s postižením, pro lidi s handikepem. My to považujeme za obrovský problém,“ řekl předseda lidovců Výborný.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout