Mgr. Martin Baxa

  • ODS
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.09.2020 5:46:00

Chceme slyšet jasné stanovisko, zda se budou zavírat školy

Chceme slyšet jasné stanovisko, zda se budou zavírat školy

Komentář místopředsedy ODS a koordinátora programového týmu ODS pro školství Martina Baxy

V tyto dny je patrné, že zaspání a selhání vlády v boji proti šíření koronaviru začíná mít vážné důsledky i ve školství, což dopadá na miliony obyvatel Česka. V řadě škol se již vyskytly případy koronaviru a bohužel došlo přesně k tomu, před čím občanští demokraté varovali: přetížené krajské hygienické stanice, kterým stát nepomohl, nestíhají, mezi učiteli i rodiči se šíří obavy a není zřejmé, jak bude stát postupovat.

Projevilo se to i dnes, když bezradný ministr Vojtěch kvapně zavedl povinnost plného nošení roušek ve většině typů škol.

Kategoricky tedy žádáme, aby premiér a ministři zdravotnictví i školství připravili a zveřejnili jasná a transparentní pravidla, ze kterých bude všem aktérům ve vzdělávání jasné, za jakých podmínek dojde k rozhodnutí o uzavření škol – lokálně, regionálně anebo celostátně. Současná pravidla, která vycházejí z celorepublikového semaforu, jsou nejasná a nedostatečná.

Ředitelé škol potřebují být na tuto situaci připraveni s dostatečným předstihem, aby mohli včas a jasně o možném uzavření školy informovat své zaměstnance, žáky i jejich rodiče, pro které by bylo případné uzavření školy, kam chodí jejich potomci, také velkou zátěží.

Ve hře je příliš mnoho, než abychom i ve školství trpěli vládní šlendrián.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama